Hayat

Exxen’de İzlenebilecek 3 İçerik

Merhabalar, uzun zamandır Exxen içeriklerini böyle kafa atarcasına inceliyorum. Bildiğiniz üzere Acun Ilıcalı’nın yerli Netflix projesi Exxen birçok kesimden insana hitap ediyor. Özellikle “herkes için” diyerek ortaya çıkarılan Exxen konusunda birçok spekülasyon ortaya atılmıştı. Özellikle dizilerin herkese hitap etmediği, düşük kaliteli içeriklerden söz ediliyordu. Aslında keyif alabileceğiniz çok değerli 3 yapım var bence.

Bu arada Exxen iyidir, kötüdür konusuna çok girmeyeceğim. Birçok program ve dizi bana hitap etmedi. Objektif şekilde cidden hitap eden ve izlemeye devam edeceğim yapımlar üzerine gitmek istiyorum daha çok. Benzer programlar gelirse tabii ki oturup izlerim. Ki yazımın sonunda bir beklentimi de belirteceğim. Şimdi gelelim konumuza…

Exxen “Gibi” bir efsane

Feyyaz Yiğit elini neye atarsa atsın gerçekten çok başarılı oluyor ve ben çok şaşkınım. Kara mizah seviyorsanız Gibi gerçekten çok başarılı bir yapım. Yılmaz karakteri ve arkadaşlarının başından geçenler o kadar güzel anlatılmış ki.

 • Atın Bulunuşu
 • Kan Parası
 • Karanlık Güç
 • Nü Model
 • Erasmusla Gelen Yamyam

efsane bölümler olarak yer alacaktır kesin. Bununla beraber, Feyyaz’ın ne kadar yaratıcı olabileceğini de fark ediyoruz. Özellikle toplum klişeleri, ön yargıları, değerleri ve içselleştirdiğimiz negatif tutumların tamamını mükemmel işlemişler. Gibi‘yi aslında Black Mirror‘ın biraz daha komedi hali olarak tanımlayabiliriz. Kim ne eleştiri getirirse getirsin ancak “Gibi 2021 yılında çıkmış en iyi Türk yapımlar arasında yer alabilir.” Exxen‘in bence en mantıklı yatırımlarından birini Gibi‘ye yapmış. Exxen linkini şuradan bulabilirsiniz.

Kırmızı Oda vs Katarsis

Acun’un insan kimyasını nasıl çözdüğünü anlamamak mümkün değil. Adam ne satar gerçekten biliyor. Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın YouTube’da başlayan programını Exxen’e taşımak gayet başarılı bir hamle oldu. Elbette bu konuda bence Kırmızı Oda‘nın TV8‘de yarattığı başarı da çok etkili. Toplum başka insanların dertlerine hüzünlenmeyi oldukça seviyor. Tabii bu problemi yaşayan “sadece ben değilim” bakış açısı da oldukça önemli.

Şimdi Oku  ChatGPT Dünya Dışı Yaşam Konusunda Ne Düşünüyor?

Katarsis‘de görmezden gelinen her olayın gün yüzüne çıkması, insanları olumlu mu yoksa olumsuz mu etkiliyor diye sorabilirsiniz belki de… Bana soracak olursanız bu kadar problemli ve depresif bir toplumda yaşamanın çeşitli yansımalarının olması da gayet doğal. Günün sonunda Katarsis çok başarılı bir yapım. Bence Exxen‘de izlenebilecek en iyi yapımlar arasında da yer alıyor. Katarsis‘e şuradan ulaşabilirsiniz.

Exxen Efsanesi “Leyla ile Mecnun”

Bir Leyla ile Mecnun fan boyu olarak Acun Ilıcalı‘ya ne kadar teşekkür etsem azdır herhalde. Abicim dizi üzerinden kaç yıl geçmiş, kaldığım yerden devam ediyormuşum hissiyle izliyorum. Cidden çok sevdim. Leyla ile Mecnun Exxen‘e geldiğinde o kadar mutlu oldum ki anlatamam.

 • Erdal Bakkal
 • Yavuz
 • Mecnun
 • Aksakallı Dede
 • Pakize
 • Kaan
 • İsmail Abi
 • İskender
 • Benjamin

gibi karakterleri gerçekten çok özlemişiz. Absürt komedi dünyasının en kıymetli yapımlarından olan Leyla ile Mecnun’un kaldığı yerden aynı ekiple devam etmesi böyle içten içe “breh breh breh” dedirtti. Dizinin göndermeleri, vurguları her şeyi çok özlemişiz. (Yahut geçmişi çok özledik…) Bu dizi için diyecek hiç cümlem yok. 8 yıl sonra bile hastasıyız be… Şuradan hemen ulaşın Leyla ile Mecnun‘a.

Behzat Ç Komiserim de geri dönsün be Acun Abi!

Exxen‘den en büyük beklentim Behzat Ç‘nin dönmesi olur sanırım. BluTV’nin yapımcı nedenli Behzat Ç’yi geri döndürmemesi yerini Saygı dizisine bırakmıştı. Ama şimdi Behzat Ç bir geri dönse böyle mi olur mu? Acun hocam duy sesimizi bir Angara polisiyesi geri dönsün lütfen.

Sık sık Behzat Ç Exxen‘e mi geliyor? gibi dedikodular ortaya çıksa da, hala ortada bir şey yok. Erdal Beşikçioğlu ve tüm tayfasının Exxen’le geri dönmesi beni net Exxen’e kazandırır.

Şimdi Oku  Pandemi'de Dijital Pazarlama ve Eticaret Trendleri Nasıl Değişti

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda lütfen paylaşın.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top