Dijital Pazarlama

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa’da Alkol’ün Dijital Pazarlama için Kullanımı Konusunda Toplanıyor

Dünya Sağlık Örgütü Aralık 2021’de, Avrupa’da alkolün dijital pazarlaması konusunda zorunlu sağlık ve politika seçenekleri başlıklı yayınladığı yayın sonrasında toplanmaya karar verdi.

Uzun zamandır Covid-19 pandemisiyle meşgul olan Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa’da artan alkol tüketimi konusunda çalışma yapmaya karar vermiş. Dijital pazarlama aksiyonlarından kaynaklı;

Gençler, çocuklar ve diğer savunmasız gruplara yönelik tehditler, izleme, düzenleme ve kontrol için ortaya çıkan zorluklar dahil olmak üzere değerlendirmeler yapıldı.

Bu konuda da;

Raporun önerdiği bir sonraki adımlar arasında, raporda belirlenen politika değerlendirmelerinin uygulanması için sektörler arası politika diyalogları geliştirme ve alkole dijital pazarlama konusunda eylem odaklı bir uzman ağı oluşturma konuları yer alıyor. 24 Haziran 2023 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü Avrupa ekibi, dijital pazarlamanın bilimsel kanıtlarını, düzenleyici yaklaşımları ve uygulama zorluklarını ve başarılarını, ayrıca araştırma için gelecekteki yönelimleri tartışmak üzere uzmanları bir araya getirecek.

Bildiğiniz üzere Türkiye’de alkol konusunda reklam yasakları uygulanılıyor. Şimdi bu konuda Avrupa’da çeşitli önlemler alınması konusunda Dünya Sağlık Örgütü bir çalışma yapacak gibi.

Aynı zamanda bu toplantı Hollanda Hükümeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse ediliyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 

Şimdi Oku  ChatGPT Game of Thrones Konusunda Ne Düşünüyor?
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top