Oyun

Dolar Artışı GeForce Now Kullanımını Tetikleyecek

Çok değerli okuyucularım, hepinize merhabalar. Bu hafta Türkiye’de oldukça garip günler yaşıyoruz. Malumunuz üzere dolar 11 TL‘yi aştı. Bununla beraber artık iyi bir bilgisayar ya da konsol almak hayal olmaya başladı. Oyuncular daha çok bu süreç içerisinde mobil oyunlara yönelseler de ülkemizde parlayan yıldız GeForce Now kriz ortamını fırsata çevirecek gibi duruyor.

GeForce Now Nedir?

Oyuncular için performansı düşük bilgisayarlar oldukça kahredici hale gelmiş durumda. GeForce Now‘da kötü bir bilgisayarı ya da performansı düşük bir telefonu olan oyunculara “cloud gaming” hizmeti sunan bir servis.

GeForce Now üyeliği alarak en kötü bilgisayar ya da telefondan bile mükemmel oyunları oynayabiliyorsunuz. Aslında mantığını çok basit ve teknik olmayan bir şekilde anlatacak olursak; İyi bir gaming bilgisayara uzak bağlantı sağlayıp oyun oynuyorsunuz.

Dolar artışının konuyla alakası nedir kardeşim?

Malumunuz son dönemde dolardaki yükselişle beraber Xbox Series X’in 18 günde fiyatı 2500 TL üzerine çıktı. Bu da baktığınız zaman sadece konsol fiyatlarındaki dolar etkisini gösteriyor ama PC ya da OEM’de de durum çok farklı değil. Dolardaki artış direkt olarak oyun fiyatlarını dipten sarsıyor. Bildiğiniz üzere Steam dolar kurunu Türkiye’de sabitlemişti ancak onun da illaki bir revizyon yapması gerekecek.

Bu noktada en mantıklı tercih aylık 44,9 TL‘ye GeForce Now üyeliği almak gibi görünüyor. GeForce Now üyeliği sayesinde yeni bir bilgisayara ihtiyacınız olmadan rahatlıkla en popüler oyunları oynayabilirsiniz. Bana soracak olursanız herhangi bir şekilde şu anda sadece oyun için PC ya da konsol almaya değecek bir ortam yok gibi görünüyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Şimdi Oku  Diablo Immortal için APK Download Etmeye Boşuna Uğraşmayın
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top