Eticaret

Netflix’in Squid Game’i E-ticaret Dünyasının Göz Bebeği Oldu

Netflix’in tüm dünyada fırtınalar estiren yapımı Squid Game, eticaret dünyasının göz bebeği haline geldi. Bildiğiniz üzere popüler kültürün her parçası artık hayatımızda ancak Netflix’in Squid Game’i bambaşka bir boyuta gelmiş durumda. Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, N11, Amazon ve Alibaba’da birçok Squid Game ürünü görebilirsiniz.

Çıktığı günden bu yana birçok platformda viral haline gelen Squid Game, artık günümüzün satış-pazarlama dünyasının yeni unicornlarından biri. Hatta öyle ki eticarete ilk defa atılacak kişiler için bile çok büyük potansiyel barındırıyor. E-ticaret dünyasında zaman zaman böyle ürünlerin popüler olmasına oldukça alışkındık. Dizinin bir anda tüm dünyada patlaması ve “dizinin içinde ikonik birçok öğenin yer alması” aslında bu patlamayı tetikledi.

Squid Game için;

  • Oyuncak
  • Maske
  • Giyim
  • Aksiyon figürleri
  • Video oyunları
  • Günlük kullanım eşyaları

ve daha birçok satılabilir eşya üretebilirsiniz. Kaldı ki e-ticaret sektörü de bunu kaçırmamış. Biz bu özel karakterlerin değerlendirilmesini en son bildiğiniz üzere Star Wars’da görmüştük. Hatta Netflix‘in yine oyuncaklar belgeselinde Star Wars ürünlerinin satması için yeni karakterler ve ırkların film serisine nasıl entegre edildiğini öğrenmiştik. Peki Squid Game içinde sizce durum aynı mı?

Netflix, Squid Game’i Video Oyunununa Dönüştürmek İstiyor

Squid Game 2021 yılının Unicorn’u haline geldi yazmıştık. Netflix’de kendi yapımının bu denli değerli olduğunu görmüş olacak ki, Squid Game’i oyun haline getirmek istiyor. ComicBook ekibinin duyurusuna göre Netflix‘in kısa süre içinde Squid Game mobil video oyununu piyasaya sürmeyi düşündüğü belirtiliyor. Oyun ve oyuncak dünyası için özellikle bu durum; yeni bir pazar anlamına geliyor.

Netflix’in buradaki hamlesi oldukça önemli keza 2.sezonu yapsak mı yapmasak mı? tartışması dönerken bir anda 2.sezona başlıyoruz haberleri ortalığa saçıldı. Şimdi aslında neresinden bakarsanız bakın Netflix’in elinde harika bir pazarlama aracı var ve bunun sonuna kadar ekmeğini yiyecektir. Bu arada şu anda Roblox üzerinden Squid game oynayabilmeniz mümkün 🙂

Şimdi Oku  SEO Nedir?

Çocuklar okullarda Squid Game oyunları oynuyor

Dizi o kadar popüler bir hale geldi ki çocuklar okullarda Squid Game oyunları oynamaya başladı. Tüm dünyada bunun aslında çok tehlikeli olduğu dillendirilse de, çıkacak aksiyon figürleri, maskeler ve ürünlerin müşterileri hazır. Aslında hemen her yapımcının hayali bir şekilde gerçekleşmiş oldu. Netflix video oyunlarını oynayacak kitleyi buldu, ürün üreticiler satış yapacakları kitleyi kucaklamaya hazırlar.

Hal böyle olunca, anlaşılan Squid Game artık bir kült haline gelecek. Özellikle K-Pop’un bu kadar popüler olduğu günlerde Netflix’in bu efsanevi atılımını kutlamamak elde değil. Bu arada Hwang Dong-hyuk’un da “ben bunu aslında 2009’da yazmıştım da dünya hazır değildi” lafını da hiç yemedik. Avatar coolluğu kazanmaz artık bu tarihte 🙂

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda paylaşın.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top