Hayat

#7 Öneri: Netflix’den Korku Filmi İzleme Önerisi

Netflix’de korku filmi izlemek gayet keyifli bir deneyim sunuyor. Özellikle son dönemde kaliteli korku filmi arayıp bulamıyorsanız, bu liste size oldukça keyifli bir deneyim sunacak.

Korku filmlerini çok seven biri olarak sevgili okur kardeşim, umuyorum bu liste seni çok mutlu edecek. Eğer gerçekten korku filmi seviyorsan belki bu listedekileri izlemiş olabilirsin ancak, kendi sevdiğim filmlerden sadece Netflix‘de olan korku filmlerinden önereceğim.

Elbette şunu da eklemekte büyük fayda buluyorum, herkes herkesin korktuğu filmden korkmuyor. Sonra vay efendim; “Cano korku filmi önerdin korkmadık, sen bunları mı seviyorsun la bebe” demeyin. Bence gayet eğlenceli filmler önereceğim.

Netflix’den İzlenebilecek 7 Korku Filmi

  1. Arınma Gecesi
  2. Şeytanın Avukatı
  3. IT
  4. Annabelle Kötülüğün Doğuşu
  5. Derin Kabus
  6. Dokuzuncu Kapı
  7. Korku Seansı

İlk Film Her Zaman İyidir: Arınma Gecesi

Güzel kardeşim bir defa arınma gecesini izlemediysen ayıp sana. Bilmeyen için Arınma Gecesi‘nin konusunu anlatayım;

Mevzu şu canım kardeşim, Amerika’da işsizlik, itlik, köpeklik artınca ortalık kaosa giriyor. Yeni kurucu babalar diye bir heyet var, bunlar diyor ki;

“Lan bizi mi kemireceğiniz, gidin birbirinizi yiyin. Yılda bir gece ortalığın ….na koyun, yılın geri kalanında bir şey yaparsanız ananızı ağlatırız.”

Film tamamen bunun çevresinde dönüyor. İlk filmi izleyin gayet güzel ve temiz. Ben öneriyorum yani aslında. Arınma Gecesi’ni Netflix’de izleyebilirsiniz.

Klasiklerin Klasiği; Şeytanın Avukatı

Keanu Reeves, Al Pacino, Charlize Theron üf kadroya bak be! Konusu ve akışıyla mükemmel bir film olan Şeytanın Avukatı gerçekten klasikleşmiş filmler arasında yer alıyor. Korku ve gerilim öğeleriyle sizi kendine çekecek. Özellikle olay örgüleri mükemmel tasarlanmış. Keanu Reeves‘i bu filmden sonra Constantine‘de şeytan çıkarırken görmek kimseyi şaşırtmamalı “bence.”

Şimdi Oku  House of the Dragon Netflix'te İzlenebilecek Mi?

 Allah Seni Bildiği Gibi Yapsın Ulan!: IT

Bir dönemin palyaço korkusunun tek nedeni bu film. Revizyon hali eskisi kadar korkunç değil ancak hala IT korkutucu filmler arasında yer alıyor.

Benim ömrümden ömür aldı bu film, izleyiniz izletiniz efenim. Tek sıkıntı bizim palyaço biraz fazla renkli ve şaşı.

Annabelle Kötülüğün Doğuşu

Korku seansının ortaya çıkardığı en pislik filmlerden biri de Annabelle Kötülüğün Doğuşu olabilir. Realistik bebek korkunuz varsa bu film sizi hoplatıp zıplatacak. Özellikle doğaüstü konularda film izlemeyi severler için oldukça keyifli bir yapım.

Bu bebeğin bir filmi daha var onu da izleyebilirsiniz. Annabelle Kötülüğün Doğuşu net olarak sizi korkutacak nadir filmlerden biri.

Paris’in Sırları Konusunda Belgesel Tadında Bir Yapım: Derin Kabus

Bu film amatör bir yapım gibi çekilmiş, uzun süre ortaya çıkamamıştı. Netflix nasıl olduysa yapımı satın almış. Catacombs of Paris‘te geçen film, Kemikler Şehrindeki komplo teorilerinden yola çıkılarak yapılmış.

Dünyanın en gizemli toplu mezarı olan Catacombs of Paris, gerçekten yer altında olan ve içinde yüz binlerce ceset barındıran bir yer. Kilometrelerce yer altı tünelleri bulunan bu alanda birçok gizli tarikat ve insanın yaşadığı da söyleniyor. Gerçekten oldukça gizemli bu yeri anlatan filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

Eleştirilere İnanmayın: Dokuzuncu Kapı

Johnny Depp’in baş rolünde olduğu Dokuzuncu Kapı, oldukça gizemli ve gerim gerim geren bir film. Filmin konseptiyle içeriği o kadar çılgın ki kafayı yiyebilirsiniz. Gizli tarikatlar, ayinler, gizemli kitaplar ne ararsanız var.

Necronomicon’u temel alan yapım oldukça keyifli. Ha bu korku kategorisine girmeyebilir ama gizem ve gerilim dalında ben gayet beğendim. Korku listeme de alabilirim.

Korku Seansı İzleyin İzletin

Bana soracak olursanız bugüne kadar izlediğim ve en çok gerildiğim yapımlar arasında Korku Seansı gelebilir. Konu gerçekten bir hikayeden alınmış bence insanın ağzına tükürüyor. Ben bu filmi sinemada izlediğimde o kadar gerildim ki size anlatamam.

Şimdi Oku  Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları Fragmanı Sonunda Yayınlandı

Ed ve Lorraine Warren çifti birer dolandırıcı mı yoksa gerçekten böyle olaylar oluyor ve bizim haberimiz olmuyor mu bilemem ancak, gerçek bir hikayeden uyarlanan yapım konuyu size gerçekten yaşanmış gibi hissettiriyor. Ed ve Lorraine aynı zamanda dünyada ilk kez bir akademide paranormal bilim eğitimi sunuyor.  Korku filmi izlemeyi seviyorsanız umuyorum listem sizi tatmin eder.

Sizlerde yorumlarda görüşlerinizi yazmayı unutmayın lütfen.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top